start head_var_02.png, 43kB
ul. Szpitalna 13   33-100 Tarnów
tel. 14 63 10 100,  fax 14 62 13 637
e-mail: administracja@ssz.tar.pl

OŚRODEK REHABILITACJI DZIENNEJUstalanie terminów przyjęć - zapisy:
poniedziałek – czwartek: 12:00 – 14:00
piątek: 10:30 – 14:00


Kontakt telefoniczny: 146310300,

Kwalifikacje (dot. rehabilitacji ogólnej) – piątek: 8:00-14:00; odbywają się w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej

Kwalifikacje (dot. rehabilitacji kardiologicznej) - wtorki i czwartki: 10:30 – 12:30; odbywają się w Centrum Kardiologii

LOKALIZACJA:

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej mieści się w budynku "B" na II piętrze. Winda dostępna jest od zewnątrz, po północnej stronie budynku "B" od strony ulicy Szpitalnej.

PROFIL OŚRODKA:

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej udziela świadczeń polegających na kompleksowej rehabilitacji narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem specjalistycznych wskazań ortopedycznych, neurologicznych, neurochirurgicznych, reumatologicznych i onkologicznych a także jako jedyny Ośrodek w Tarnowie i okolicach prowadzi kompleksową rehabilitację pacjentów kardiologicznych, po przebytych incydentach wieńcowych, zabiegach inwazyjnych w zakresie układu krążenia oraz w innych chorobach układu krążenia, w tym w niewydolności krążenia.

Rehabilitacja w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej stanowi pośrednią formę pomiędzy leczeniem stacjonarnym na oddziale a leczeniem ambulatoryjnym. Pozwala łączyć kompleksową rehabilitację z obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Usprawnianie pacjenta w warunkach Ośrodka Dziennego zalecane jest szczególnie osobom mobilnym, mieszkającym w Tarnowie lub okolicach, którzy mogą realizować program treningowy bez konieczności rezygnowania z codziennej aktywności.

Rehabilitacja prowadzona jest przez wykwalifikowaną kadrę medyczną z dużym doświadczeniem zawodowym w zakresie nowoczesnych metod rehabilitacji: lekarzy specjalistów w dziedzinie rehabilitacji medycznej przy współpracy z fizjoterapeutami, a w przypadku rehabilitacji kardiologicznej również lekarzy specjalistów w dziedzinie kardiologii wspieranych przez psychologa i dietetyka, poprzez prowadzone zajęcia edukacyjne. Ośrodek oferuje szeroki zakres zabiegów fizjoterapeutycznych, prowadzonych w oparciu o indywidualnie dobrany schemat treningowy, wykonywanych w funkcjonalnych, przyjaznych dla pacjenta pomieszczeniach, z możliwością wypoczynku pomiędzy zabiegami.


W Ośrodku Rehabilitacji Dziennej prowadzona jest rehabilitacja w następujących zakresach:

  • Rehabilitacja ogólnoustrojowa - po urazach narządu ruchu, zabiegach operacyjnych, zaostrzeniach chorób przewlekłych w tym schorzeń reumatoidalnych, zmian zwyrodnieniowych narządu ruchu, pacjentów z wadami postawy. Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową może wystawić lekarz oddziału: urazowo-ortopedycznego, chirurgicznego, neurochirurgicznego, neurologicznego, reumatologicznego, chorób wewnętrznych, onkologicznego, urologicznego, rehabilitacyjnego, ginekologicznego lub lekarz poradni: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej, reumatologicznej lub w przypadku zaostrzeń chorób przewlekłych także lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.
  • Rehabilitacja kardiologiczna - stanowi integralną część postępowania medycznego w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, zarówno po leczeniu zachowawczym jak i interwencyjnym. Rehabilitacja kardiologiczna prowadzona jest w oparciu o indywidualnie dobrany plan treningowy przygotowany przez lekarza specjalistę w dziedzinie kardiologii, rehabilitacji medycznej i fizjoterapeutów, na podstawie przeprowadzonej próby wysiłkowej na cykloergometrze, wyników innych nieinwazyjnych badań kardiologicznych z uwzględnieniem ogólnego stanu zdrowia i możliwości pacjenta. Czas trwania rehabilitacji kardiologicznej wynosi maksymalnie 24 dni zabiegowe w okresie 90 dni - w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Skierowanie na rehabilitację kardiologiczną może wystawić lekarz oddziału: kardiologii, kardiochirurgii, chorób wewnętrznych oraz lekarz poradni: kardiologicznej, rehabilitacyjnej.

LEKARZE ODDZIAŁU:

  • Lek. Magdalena Baran - Czosnyka

Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2014 - 2023